OPEN tokenized stock (xStock)

OPEN tokenized stock (xStock) FiyatOPENX

₺97,893043
-₺0,993838-%1,01

Son güncelleme:--

Grafiği Görüntüle

Bugün OPEN tokenized stock (xStock) Fiyatı

Mevcut OPENX/TRY gerçek zamanlı fiyatı ₺97,893043 olup, 24 saatlik değişim oranı -%1,01% ve 7 günlük değişim oranı -%7,51%'dir. OPENX şu anda küresel piyasa değeri sıralamasında #3089. sırada olup, toplam piyasa değeri ₺4,766816Mn, tamamen seyreltilmiş değerlemesi (FDV) ₺2,61591Mr ve 24 saatlik işlem hacmi ₺6,028882B'dir. Arz açısından, OPENX maksimum arzı ∞, mevcut dolaşımdaki arzı 48,69 B olup, dolaşım oranı 0.18%'ye ulaşmış ve dolaşımda olmayan oran 99.82%'dir.

OPEN tokenized stock (xStock) Hakkında

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) (OPENX) nedir?

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) (OPENX), Solana SPL ve ERC-20 tokenları olarak ihraç edilen bir takip sertifikasıdır. Opendoor Technologies Inc. hissesinin fiyatını takip ederek Ethereum ve Solana üzerinden zincir üstü hisse senedi erişimi sağlar. Ürün, Backed Assets tarafından ihraç edilmekte ve gerçek dünya hisse senetleri ile ETF'lerin tokenleştirilmiş temsillerine odaklanan xStocks platformu aracılığıyla dağıtılmaktadır. Her xStock, dayanak hisse senedi tarafından 1:1 oranında desteklenmekte ve hisse senedinin değeri üzerinde yasal bir talep hakkı sunmaktadır. 2025 yılında piyasaya sürülen OPENX, 57 ABD hisse senedi ve ETF'sini kapsayan daha geniş bir xStocks ekosisteminin parçasıdır. Token, DeFi protokolleriyle birleştirilebilir olacak şekilde tasarlanmış olup AB uyumlu çerçeveler kapsamında ABD dışı kullanıcılara erişilebilir durumdadır.

Temel Özellikler ve Tokenomik

  • Ad: OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock)
  • Sembol: OPENX
  • Blokzincir / Platform: Solana SPL; ayrıca ERC-20 tokenı olarak ihraç edilmiştir; BNB Smart Chain (BEP20) sözleşmesi listelenmiştir
  • Kategori: Tokenleştirilmiş Varlıklar, Tokenleştirilmiş Hisse Senedi, Solana Ekosistemi, Ethereum Ekosistemi, DeFi
  • Dayanak Hisse Senedi: Opendoor Technologies Inc.
  • İhraççı: Backed Assets
  • Resmi Web Sitesi: https://xstocks.com
  • Blok Gezgini: solscan.io
  • Dolaşımdaki Arz: Yaklaşık 36,07K OPENX
  • Toplam Arz: Yaklaşık 19,22M OPENX
  • Maksimum Arz: Geçerli değil
  • Piyasa Değeri: Yaklaşık $94,15K
  • Tam Seyreltilmiş Değerleme: Yaklaşık $50,16M
  • Token Sahipleri: 41
  • CertiK Derecelendirmesi: 3,1

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedini (xStock) kim oluşturdu?

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock), xStock takip sertifikalarının arkasındaki ürün platformu olan Backed Assets tarafından ihraç edilmektedir. xStocks platformu, resmi web sitesi ve X hesabı aracılığıyla faaliyet göstermektedir. xStocks girişiminin arkasındaki belirli kurucu ekip veya bireysel oluşturucular hakkında ayrıntılı kamuya açık bilgiler şu anda sınırlıdır. Ürün, Backed Assets tarafından geliştirilen ve uyumlu, teminatlandırılmış yapılar aracılığıyla gerçek dünya hisse senedi erişimini zincir üstüne taşımaya odaklanan daha geniş bir tokenleştirilmiş varlık çerçevesinin parçasıdır.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) nasıl çalışır?

OPENX, Opendoor Technologies Inc. hissesinin fiyatını yansıtan bir takip sertifikası olarak işlev görür. Her token, dayanak hisse senedi tarafından 1:1 oranında desteklenmektedir; yani token arzı doğrudan rezervde tutulan hisselere bağlıdır. Token, Solana üzerinde SPL tokenı olarak ve ayrıca Ethereum üzerinde ERC-20 tokenı olarak ihraç edilmekte olup BNB Smart Chain üzerinde ek bir sözleşmeye sahiptir. Bu çok zincirli yapı, kullanıcıların tokena farklı blokzincir ekosistemleri üzerinden erişmesini sağlar. Sertifika, dayanak hisse senedinin değeri üzerinde yasal bir talep hakkı sunar ve bir token olduğu için borç verme, borç alma veya likidite sağlama amacıyla DeFi protokollerine entegre edilebilir. Token, ABD dışı kullanıcılar için tasarlanmış olup AB düzenlemelerine uygundur.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedini (xStock) benzersiz ve değerli kılan nedir?

OPENX birkaç ayırt edici özellik sunmaktadır. Birincisi, geleneksel aracı kurum erişimi gerektirmeden bir ABD hisse senedine zincir üstü erişim sağlayarak ABD dışı yatırımcılar için engelleri azaltmaktadır. İkincisi, dayanak hisse senedi tarafından 1:1 desteklenmesi, sentetik veya algoritmik stablecoinlerin aksine ona gerçek dünya değeriyle doğrudan bir bağlantı kazandırmaktadır. Üçüncüsü, DeFi protokolleriyle birleştirilebilir olması sayesinde diğer tokenlar gibi merkeziyetsiz finans uygulamalarında kullanılabilmektedir. Dördüncüsü, xStocks platformu 57 ABD hisse senedi ve ETF'sini destekleyerek tokenleştirilmiş varlıklardan oluşan çeşitlendirilmiş bir ekosistem oluşturmaktadır. Son olarak ürün, AB uyumluluğu ve ABD dışı erişilebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmış olup tokenleştirilmiş menkul kıymetlerin benimsenmesini sıklıkla engelleyen düzenleyici endişeleri ele almaktadır.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) ne için kullanılır?

OPENX öncelikli olarak Opendoor Technologies Inc. hissesinin fiyat hareketlerine zincir üstü erişim elde etmek için kullanılır. Kripto yerel kullanıcıların geleneksel bir hisse senedinin tokenleştirilmiş temsilini blokzincir cüzdanlarında tutmasına olanak tanır. Token, desteklenen merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda işlem görebilir, getiri elde etme veya teminatlandırma amacıyla DeFi protokollerine entegre edilebilir ve daha geniş zincir üstü finansal stratejilerde birleştirilebilir bir yapı taşı olarak kullanılabilir. Ayrıca portföy çeşitlendirmesi için bir araç işlevi görerek kullanıcıların tek bir cüzdan ortamında hisse senedi erişimini diğer kripto varlıklarla birleştirmesini sağlar.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) ekosistemi nasıl gelişiyor?

xStocks ekosistemi genişlemekte olup platform, tokenleştirilmiş hisse senetleri, ETF'ler ve halka arzlar genelinde 800 milyon doların üzerinde yönetilen varlığa ulaşmıştır. Platform ayrıca X Layer üzerinde yönetilen varlıklarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Kapsam, merkezi ve merkeziyetsiz borsalar aracılığıyla erişilebilen 57 ABD hisse senedi ve ETF'sini içermektedir. İlgili xStock tokenları arasında Coinbase tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) (COINX) ve Bit Digital Tokenleştirilmiş Hisse Senedi (xStock) (BTBTx) yer almaktadır. Ekosistem, büyük işlem platformları ve DeFi protokolleriyle entegrasyonlarla desteklenmekte olup daha geniş tokenleştirilmiş varlık sektörü, büyük derecelendirme kuruluşlarının ve borsaların tokenleştirilmiş hisse senedi ticaretini keşfetmesiyle kanıtlandığı üzere geleneksel finans oyuncularının dikkatini çekmektedir.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedi (xStock) nasıl madencilik yapılır?

OPENX, geleneksel iş kanıtı veya hisse kanıtı konsensüs mekanizmaları aracılığıyla madencilik yapılmaz. Dayanak hisse senedi tarafından 1:1 desteklenen tokenleştirilmiş bir sertifikadır, dolayısıyla yeni token kazanmak için herhangi bir madencilik veya staking mekanizması yoktur. Bunun yerine token, Backed Assets platformu aracılığıyla ihraç ve itfa edilir. Kullanıcılar OPENX'i desteklenen borsalarda veya xStocks platformu aracılığıyla satın alarak elde eder. Tokenın ihracına doğrudan bağlı herhangi bir staking programı veya likidite madenciliği teşviki bulunmamaktadır. OPENX tutmak tek başına getiri sağlamaz; herhangi bir getiri, tokenın teminat veya likidite havuzlarında kullanılabileceği harici DeFi protokollerinden gelir.

OPEN tokenleştirilmiş hisse senedinizi (xStock) nasıl güvende tutarsınız?

OPENX'i güvende tutmak için, hangi zincirde tuttuğunuza bağlı olarak Solana SPL tokenlarını veya ERC-20 tokenlarını destekleyen saklamasız bir cüzdan kullanın. Donanım cüzdanları, özel anahtar depolama için en yüksek güvenlik seviyesini sunar. Herhangi bir tokenla etkileşime girmeden önce mutlaka sözleşme adreslerini doğrulayın ve resmi platformları taklit eden oltalama sitelerine karşı dikkatli olun. OPENX, dayanak hisse senedi üzerinde yasal talep hakkı olan tokenleştirilmiş bir varlık olduğundan, sertifikayla ilgili tüm belgeleri güvenli bir şekilde saklayın. Tokenı işlem görmek için kullanılan borsa hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Özel anahtarları veya kurtarma ifadelerini paylaşmaktan kaçının ve DeFi entegrasyonlarındaki akıllı sözleşme risklerine maruz kalmayı en aza indirmek için tokenleştirilmiş varlık tutmak üzere özel bir cüzdan kullanmayı düşünün.

OPEN tokenized stock (xStock) Nasıl Satın Alınır ve Kullanılır

Satın Alma Rehberi

Sadece 4 adımda satın alın (Kaydol → Doğrula → Yatır/Satın Al → Coin Alın)

  1. 1Hesap OluşturE-posta veya telefon numarası kullanarak 1 dakika içinde BTCC kaydını hızla tamamlayın.
  2. 2Kimlik DoğrulamaTemel KYC doğrulamasını tamamlayarak hesabınızı ve varlıklarınızı koruyun.
  3. 3Hızlı İşlemKredi kartları, internet bankacılığı ve diğer hızlı alım yöntemlerini destekler.
  4. 4Coin AlınOPEN tokenized stock (xStock) anında BTCC hesabınıza yatırılır ve istediğiniz zaman işlem yapmaya hazırdır.

İlgili İşlemler

İşlem stilinize uygun OPEN tokenized stock (xStock) ürünlerini seçin

BTCC'ye gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Şu anda OPENX için spot ve vadeli işlem hizmetleri desteklenmemektedir. Lider bir dijital varlık platformu olarak BTCC, güvenli ve istikrarlı bir işlem ortamı sunmayı taahhüt eder. BTCC'deki diğer seçkin varlıkları ve özel avantajları keşfetmek için hesap kaydınızı ve kimlik doğrulamanızı (KYC) tamamlamanızı öneririz.

OPEN tokenized stock (xStock) SSS

OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) varlığının canlı fiyatı, piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi nedir?

Şu an itibarıyla OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) canlı fiyatı ₺97,893043 seviyesindedir. Piyasa fiyatı genel arz ve talebe bağlı olarak anlık değişmekte olup güncel OPENX / USD kurunu BTCC fiyat sayfasının üst kısmından dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Piyasa büyüklüğü açısından OPEN tokenized stock (xStock), son 24 saatteki alım-satım aktivitesini yansıtan ₺6,028882B tutarında 24 saatlik işlem hacmine ve ₺4,766816Mn toplam piyasa değerine sahiptir. Mevcut dolaşımdaki arzı 48,69 B olup maksimum arz sınırı ise ∞ olarak belirlenmiştir.

OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) fiyatı neden dalgalanır ve bu oynaklığın nedenleri nelerdir?

OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) fiyatındaki dalgalanmalar temel olarak piyasadaki arz ve talep dengesine dayanır. Fiyat hareketlerini tetikleyen başlıca faktörler şunlardır: 1) Fed faiz kararları gibi küresel makroekonomik koşullar ve piyasa duyarlılığı; 2) Dolaşımdaki arzın (48,69 B) maksimum arza (∞) oranı, kilit açılışları ve yakım (burn) mekanizmalarını içeren token ekonomisi; 3) Ekosistem büyümesi, zincir üstü (on-chain) hareketlilik ve protokol güncellemeleri gibi temel gelişmeler; 4) Sürekli vadeli işlem piyasalarındaki kaldıraçlı pozisyonlar ve likidasyon dalgalanmaları.

OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) için tüm zamanların en yüksek (ATH) ve en düşük (ATL) fiyatları nedir?

Tarihsel fiyat performansına bakıldığında OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX), piyasa coşkusunun zirve yaptığı 2025-11-12 21:30 tarihinde ₺476,545321 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 2026-10-22 09:10 tarihinde ₺91,433096 olarak kayıtlara geçmiştir. Geçmiş dönemdeki en yüksek ve en düşük fiyatların gelecekteki fiyat hareketleri için bir garanti oluşturmadığı unutulmamalı; yatırım kararları her zaman canlı piyasa koşulları ve kişisel risk toleransı çerçevesinde alınmalıdır.

Vadeli işlemlerde OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) K-çizgisi (mum) grafiği nasıl okunur?

BTCC platformunda OPENX vadeli işlemleri yaparken teknik grafik analizi, günlük (1D) ve 4 saatlik (4H) grafiklerde geçmiş dip ve tepe noktaları kullanılarak kritik destek ve direnç seviyelerinin belirlenmesiyle başlar. Ardından trend yönünü belirlemek için MA/EMA hareketli ortalamalarından ve aşırı alım (70 üzeri) ile aşırı satım (30 altı) bölgelerini görmek için RSI göstergesinden yararlanılır. Kırılım sinyallerini mutlaka 24 saatlik işlem hacmi (₺6,028882B) ile doğrulamanız gerekir; yüksek hacimle gerçekleşen direnç kırılımları çok daha güvenilir işlem sinyalleri sunar.

OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) fiyatı düşerken nasıl kazanç sağlanır? (Short İşlem Rehberi)

Sadece fiyat yükselişlerinden kazanç sağlanan spot işlemlerin aksine, BTCC'nin sunduğu OPENXUSDT sürekli vadeli işlemleri çift yönlü ticareti destekler. OPEN tokenized stock (xStock) fiyatının düşeceğini öngörüyorsanız, USDT teminatınızın bulunduğu BTCC hesabınıza giriş yapıp OPENXUSDT işlem çiftini seçebilir, kaldıraç oranınız ile Kar Al (TP) / Zarar Durdur (SL) seviyelerinizi belirledikten sonra "Sat / Short" butonuna tıklayarak pozisyon açabilirsiniz. Fiyat hedeflenen seviyeye düştüğünde pozisyonu kapatıp alım-satım arasındaki fiyat farkından kâr elde edebilirsiniz.

BTCC üzerinde yüksek kaldıraçla OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) sürekli vadeli işlemleri yapılabilir mi?

Evet.BTCC, OPENXUSDT sürekli vadeli işlemleri için esnek ve yüksek standartlarda kaldıraç seçenekleri sunmakta olup 500x katına kadar kaldıraç desteği sağlar (maksimum kaldıraç oranı ilgili tokenın likiditesine göre değişiklik gösterebilir).Kaldıraç, daha düşük teminatla daha büyük pozisyonlar yönetmenizi sağlayarak sermaye verimliliğini artırır; ancak likidasyon riskini de aynı oranda büyütür. BTCC, yüksek kaldıraçlı işlemlerde riski sıkı bir şekilde yönetmek adına mutlaka Zarar Durdur (Stop-Loss) emri kullanılmasını tavsiye eder.

Ücretsiz demo hesabı ile OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) vadeli işlemleri nasıl deneyimlenir?

Yeni başlayanlar veya stratejilerini test etmek isteyen yatırımcılar, BTCC Uygulaması veya Web arayüzü üzerinden tek tıkla "Demo Ticaret" moduna geçiş yapabilirler. Demo hesabına ücretsiz ve risksiz sanal deneyim bakiyesi (örneğin 100.000 USDT) tanımlanır. Gerçek canlı piyasa fiyatları (mevcut fiyat: ₺97,893043) üzerinden hiçbir maddi risk almadan OPENXUSDT pozisyonu açma, kapatma, kaldıraç ayarlama ve TP/SL belirleme alıştırmaları yaparak grafik okuma ve risk yönetimi becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Adım adım rehber: BTCC üzerinde OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) nasıl satın alınır ve işlem yapılır?

BTCC'de OPEN tokenized stock (xStock) (OPENX) işlemi yapmak 4 basit adımdan oluşur: 1) Bir BTCC hesabı oluşturun ve temel Kimlik Doğrulama (KYC) sürecini tamamlayın; 2) Kredi kartı/hızlı ödeme yöntemleriyle itibari para karşılığında USDT satın alın veya harici bir cüzdandan doğrudan USDT/BTC yatırın; 3) Vadeli İşlemler bölümüne geçip OPENXUSDT işlem çiftini aratın ve canlı fiyatı (₺97,893043) inceleyin; 4) Teminat modunu ve kaldıraç oranını seçip piyasa beklentinize göre "Al / Long" veya "Sat / Short" yönlü pozisyonunuzu belirleyin, TP/SL emirlerini girerek işleminizi onaylayın.

Kripto para fiyatları yüksek piyasa riski ve fiyat oynaklığına tabidir. Yalnızca aşina olduğunuz ve ilgili riskleri anladığınız ürünlere yatırım yapmalısınız. Bu sayfada yer alan içerikler, BTCC tarafından bu içeriğin güvenilirliği veya doğruluğu konusunda bir onay veya garanti olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım yapmadan önce yatırım deneyiminizi, mali durumunuzu, yatırım hedeflerinizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirin ve bağımsız bir finansal danışmana danışın. Bu materyal mali tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Yatırımınızın değeri hem yükselebilir hem de düşebilir ve yatırdığınız miktarı geri alamayabilirsiniz. Yatırım kararlarınızdan yalnızca siz sorumlusunuz. BTCC, uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıptan sorumlu değildir. Daha fazla bilgi için Kullanım Koşulları ve Risk Uyarımıza bakın. Ayrıca, bu sayfada sunulan kripto para verilerinin (örneğin anlık fiyatı gibi) üçüncü taraf kaynaklara dayandığını ve yalnızca bilgilendirme amacıyla “olduğu gibi” sunulduğunu lütfen unutmayın. BTCC, bu tür üçüncü taraf sitelerin veya içeriklerinin güvenilirliği ve doğruluğundan sorumlu değildir.