Renzo Restaked ETH

Renzo Restaked ETH FiyatEZETH

₺136.112,86
-₺3.308,55-%2,37

Son güncelleme--

Grafiği Görüntüle

Bugün Renzo Restaked ETH Fiyatı

Mevcut EZETH/TRY gerçek zamanlı fiyatı ₺136.112,86 olup, 24 saatlik değişim oranı -%2,37% ve 7 günlük değişim oranı +%3,07%'dir. EZETH şu anda küresel piyasa değeri sıralamasında #8027. sırada olup, toplam piyasa değeri 5,73Mr₺, tamamen seyreltilmiş değerlemesi (FDV) 5,73Mr₺ ve 24 saatlik işlem hacmi 726,44B₺'dir. Arz açısından, EZETH maksimum arzı ∞, mevcut dolaşımdaki arzı 41,22 B olup, dolaşım oranı 100.00%'ye ulaşmış ve dolaşımda olmayan oran 0.00%'dir.

Renzo Restaked ETH Hakkında

Renzo Restaked ETH (EZETH) Genel Bakış

Renzo Restaked ETH (EZETH), hızla büyüyen EigenLayer ekosisteminde öne çıkan bir Likit Yeniden Staking Token'ıdır (LRT) ve kullanıcılara yeniden stake edilmiş Ethereum (ETH) pozisyonlarının likit bir temsilini sunar.

Önemli Noktalar

Likit Yeniden Staking Token'ı (LRT): EZETH, EigenLayer üzerindeki Renzo protokolü aracılığıyla kullanıcının yeniden stake edilmiş ETH pozisyonunu temsil eden tokenleştirilmiş bir makbuzdur ve aksi takdirde kilitli kalacak varlıklara likidite sağlar.

EigenLayer Entegrasyonu: EigenLayer yeniden staking ilkel yapısından yararlanarak ETH staker'larının Aktif Olarak Doğrulanan Hizmetlerin (AVS'ler) güvenliğine katkıda bulunmasına ve ek ödüller kazanmasına olanak tanır.

Çift Ödül Akışı: EZETH sahipleri hem Ethereum staking ödülleri (dayanak ETH'den) hem de EigenLayer aracılığıyla güvence altına alınan AVS'lerden ek ödüller kazanır.

DeFi Birleştirilebilirliği: Bir ERC-20 token'ı olarak EZETH, daha fazla getiri elde etmek için çeşitli DeFi protokollerine (ör. borç verme, likidite havuzları, teminat) entegre edilebilir.

Gözetimsiz ve Merkeziyetsiz: Renzo protokolü bir DAO tarafından yönetilir ve kullanıcılar gözetimsiz bir model aracılığıyla varlıklarının kontrolünü ellerinde tutar.

Renzo Restaked ETH Nedir? Temel Özellikler ve Tokenomik

Renzo Restaked ETH (EZETH), Renzo protokolü tarafından ihraç edilen bir likit yeniden staking token'ıdır ve son kullanıcılar için karmaşıklığını soyutlayarak EigenLayer ekosistemine katılımı basitleştirmek üzere tasarlanmıştır.

ÖğeDetaylar
Ad (Sembol)Renzo Restaked ETH (EZETH)
Alternatif AdlarezETH
Konsensüs MekanizmasıEthereum Proof-of-Stake (EigenLayer yeniden staking yoluyla)
Akıllı SözleşmelerEvet (EVM Uyumlu). Birincil sözleşme: 0xbf5495efe5db9ce00f80364c8b423567e58d2110
KategoriLikit Yeniden Staking Token'ı (LRT), DeFi
Hash AlgoritmasıKeccak-256 (dayanak Ethereum güvenliği)
Blok ÖdülüYok (Ödüller Ethereum staking + EigenLayer AVS ödüllerinden elde edilir)
Maksimum ArzSınırsız (Arz, yatırılan/çekilen ETH'ye bağlı olarak dalgalanır)
TPSEthereum Katman 1'den devralınır
Ölçeklendirme ÇözümüYok (Yerel Ethereum varlığı)
BlokzincirEthereum

Renzo Restaked ETH (EZETH) kim tarafından oluşturuldu?

Renzo protokolü ve EZETH token'ı Renzo ekibi tarafından geliştirilmiştir ve Renzo DAO tarafından yönetilmektedir. Proje, blokzincir mühendisliği, nicel finans ve merkeziyetsiz finans (DeFi) geçmişine sahip kişiler tarafından kurulmuştur. Çekirdek ekip, EigenLayer ekosistemine kullanıcı dostu bir giriş kapısı oluşturmayı hedeflemektedir. İzinsiz ve merkeziyetsiz bir protokol olarak, süregelen geliştirme ve kilit kararlar EZETH token sahipleri ve topluluk üyelerinden oluşan Renzo DAO tarafından alınmaktadır.

Renzo Restaked ETH (EZETH) nasıl çalışır?

Renzo, EigenLayer üzerine inşa edilmiş bir yeniden staking stratejisi yöneticisi olarak işlev görür. İşte sürecin basitleştirilmiş bir açıklaması:

Yatırma: Kullanıcılar ETH veya stETH gibi Likit Staking Token'larını (LST'ler) Renzo protokolüne yatırır.

Yeniden Staking: Renzo, bu varlıkları kullanıcı adına otomatik olarak EigenLayer akıllı sözleşmelerine yeniden stake eder. Bu, yeniden stake edilen ETH'yi seçilmiş bir Aktif Olarak Doğrulanan Hizmetler (AVS'ler) grubunu güvence altına almak üzere delege eder.

EZETH Basımı: Karşılığında kullanıcı, havuzlanmış, yeniden stake edilmiş varlıklardaki payını temsil eden eşdeğer miktarda EZETH token'ı alır.

Ödül Birikimi: Dayanak ETH standart Ethereum staking ödülleri kazanır. Ek olarak, yeniden stake edilmiş pozisyon, AVS'ler tarafından ağlarını güvence altına almak için ödenen ek ödüller kazanır. Bu birleşik ödüller birikir ve zaman içinde EZETH'in ETH'ye göre artan değerine yansır.

İtfa: Kullanıcılar, Ethereum ve EigenLayer çekim sürelerine tabi olarak, dayanak ETH'lerini (artı birikmiş ödülleri) geri almak için EZETH token'larını yakabilir.

Renzo Restaked ETH (EZETH)'i benzersiz ve değerli kılan nedir?

EZETH'in birincil değer önerisi, likiditeyi serbest bırakmak ve EigenLayer'in yeniden staking ödüllerine erişimi basitleştirmekte yatmaktadır.

Kilitli Sermaye için Likidite: EigenLayer yeniden staking bir çekim kuyruğu içerir. EZETH anında likidite sağlayarak kullanıcıların yeniden staking ödülleri kazanmaya devam ederken pozisyonlarını DeFi'de takas etmelerine, borç vermelerine veya kullanmalarına olanak tanır.

Basitleştirilmiş Kullanıcı Deneyimi: Renzo, AVS operatörlerini ve stratejilerini seçme ve yönetme konusundaki teknik karmaşıklığı ele alarak gelişmiş yeniden staking'i daha geniş bir kitleye erişilebilir kılar.

Getiri Toplama: Birden fazla ödül akışını (Ethereum staking + AVS ödülleri) tek bir likit token'da kazanma sürecini otomatikleştirir.

DeFi Entegrasyonu: Standart bir ERC-20 olarak EZETH, Ethereum DeFi ortamında kullanılabilir ve yerel olarak yeniden stake edilmiş ETH ile mümkün olmayan yeni getiri çiftçiliği ve teminatlandırma fırsatları yaratır.

Renzo Restaked ETH (EZETH) ne için kullanılır?

EZETH token'ının kripto ekonomisinde birkaç temel kullanım durumu vardır:

Yeniden Staking Katılımı: EigenLayer yeniden staking ödüllerine maruz kalmak için Renzo protokolü ile etkileşim kurmanın birincil yöntemidir.

DeFi Teminatı: Kullanıcılar, yeniden staking pozisyonlarını kaldıraçlayarak diğer varlıkları borç almak için EZETH'i borç verme protokollerinde teminat olarak kullanabilir.

Likidite Sağlama: Likidite sağlayıcıları, ticareti kolaylaştırmak ve işlem ücretleri kazanmak için EZETH'i merkeziyetsiz borsalara (DEX'ler) yatırabilir.

Yönetişim: EZETH tutmak, Renzo DAO içinde yönetişim hakları verebilir ve protokol parametreleri, desteklenen AVS'ler ve hazine yönetimi hakkındaki kararlara katılımı sağlayabilir.

Renzo Restaked ETH (EZETH) ekosistemi nasıl gelişiyor?

Renzo ekosistemi, daha geniş EigenLayer ve yeniden staking ortamıyla birlikte hızla gelişmektedir.

AVS Genişlemesi: Renzo, EZETH sahipleri için ödül kaynaklarını genişleterek yeni ve mevcut Aktif Olarak Doğrulanan Hizmetlerle sürekli olarak entegre olmaktadır.

Çok Zincirli Strateji: Ethereum'a özgü olsa da Renzo, ekosistem genelinde likidite ve kullanıcıları yakalamak için Arbitrum, Optimism ve Base gibi diğer Katman 2 ağlarına genişlemiştir.

DeFi Ortaklıkları: EZETH, borç verme, borç alma ve kaldıraçlı getiri stratejileri için büyük DeFi protokollerine entegre edilmekte ve kullanışlılığını ve talebini artırmaktadır.

DAO Liderliğinde Büyüme: Renzo DAO, benimsenmeyi teşvik etmek için ekosistem teşviklerini, geliştiriciler için hibeleri ve stratejik ortaklıkları aktif olarak finanse etmektedir.

Renzo Restaked ETH (EZETH) nasıl madencilik yapılır?

EZETH geleneksel Proof-of-Work anlamında madencilik yapılmaz. Yalnızca Renzo protokolünün yeniden staking süreci aracılığıyla basılır. Yeni EZETH "kazanmanın" tek yolu, Renzo protokolüne ETH veya desteklenen bir Likit Staking Token'ı (LST) yatırmaktır. Varlıklarınızı yatırmanız ve yeniden stake etmeniz karşılığında, yeni basılmış EZETH token'ları alırsınız. Etkin "getiri", biriken staking ve AVS ödülleri tarafından yönlendirilen EZETH'in değerinin ETH'ye göre artmasından kaynaklanır.

EZETH Coin'inizi nasıl güvende tutarsınız?

EZETH'inizi güvence altına almak standart Ethereum cüzdan güvenliği uygulamalarını içerir:

Bir Donanım Cüzdanı Kullanın: EZETH'inizi özel anahtarları Ledger veya Trezor gibi bir donanım cihazı tarafından güvence altına alınan bir cüzdanda saklayın. Bu, anahtarları çevrimdışı tutar ve çevrimiçi tehditlerden korur.

Seed Phrase'inizi Güvence Altına Alın: Cüzdanınızın kurtarma seed phrase'ini asla dijital olarak saklamayın veya paylaşmayın. Kağıda yazın ve birden fazla güvenli fiziksel konumda saklayın.

Sözleşmeleri Doğrulayın: Etkileşimde bulunmadan önce her zaman akıllı sözleşme adreslerini (Renzo'nun resmi staking sözleşmesi gibi) iki kez kontrol edin. Resmi Renzo web sitesinden veya güvenilir kaynaklardan doğrulanmış bağlantıları kullanın.

Dolandırıcılıklara Dikkat Edin: İstenmeyen tekliflere, sahte web sitelerine ve sosyal medyadaki taklitçilere karşı dikkatli olun. Resmi bağlantılar ve duyurular genellikle Renzo'nun doğrulanmış Twitter hesabı ve Discord sunucusu aracılığıyla yapılır.

EZETH Coin nasıl satın alınır?

EZETH, birkaç borsada listelenen popüler bir Likit Yeniden Staking Token'ıdır. Daha yüksek likidite ve güvenli bir ticaret deneyimi için BTCC gibi büyük bir platform kullanmanız önerilir.

Bir BTCC Hesabı Kaydedin: E-posta veya cep telefonu numaranızı kullanarak kaydolun ve platformun daha fazla özelliğinin ve avantajının kilidini açmak için KYC doğrulamasını tamamlayın.

Para Yatırın: İtibari para birimini (banka havalesi, kart veya üçüncü taraf ödeme yoluyla) yatırın veya harici bir cüzdandan BTCC hesabınıza USDT transfer edin.

Ticarete Başlayın: Ticaret sayfasına gidin ve EZETH/USDT spot ticaret çiftini veya EZETHUSDT kalıcı sözleşmesini arayın.

Emir Verin: Satın almak istediğiniz EZETH miktarını girin ve emri gönderin. Sözleşme ticareti için, short (satış) yapmayı da seçebilir ve kaldıraç çarpanını stratejinize ve risk toleransınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Satın Alımınızı Onaylayın: Spot alımlar için, coinlerin gelip gelmediğini görmek için kişisel hesabınızı kontrol edin. Sözleşme işlemleri için, emrinizin başarıyla gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek için ticaret sayfasını kontrol edin.

Renzo Restaked ETH Nasıl Satın Alınır ve Kullanılır

Satın Alma Rehberi

Sadece 4 adımda satın alın (Kaydol → Doğrula → Yatır/Satın Al → Coin Alın)

  1. 1Hesap OluşturE-posta veya telefon numarası kullanarak 1 dakika içinde BTCC kaydını hızla tamamlayın.
  2. 2Kimlik DoğrulamaTemel KYC doğrulamasını tamamlayarak hesabınızı ve varlıklarınızı koruyun.
  3. 3Hızlı İşlemKredi kartları, internet bankacılığı ve diğer hızlı alım yöntemlerini destekler.
  4. 4Coin AlınRenzo Restaked ETH anında BTCC hesabınıza yatırılır ve istediğiniz zaman işlem yapmaya hazırdır.

İlgili İşlemler

İşlem stilinize uygun Renzo Restaked ETH ürünlerini seçin

BTCC'ye gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Şu anda EZETH için spot ve vadeli işlem hizmetleri desteklenmemektedir. Lider bir dijital varlık platformu olarak BTCC, güvenli ve istikrarlı bir işlem ortamı sunmayı taahhüt eder. BTCC'deki diğer seçkin varlıkları ve özel avantajları keşfetmek için hesap kaydınızı ve kimlik doğrulamanızı (KYC) tamamlamanızı öneririz.

Renzo Restaked ETH SSS

Renzo Restaked ETH (EZETH) varlığının canlı fiyatı, piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi nedir?

Şu an itibarıyla Renzo Restaked ETH (EZETH) canlı fiyatı ₺136.112,86 seviyesindedir. Piyasa fiyatı genel arz ve talebe bağlı olarak anlık değişmekte olup güncel EZETH / USD kurunu BTCC fiyat sayfasının üst kısmından dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Piyasa büyüklüğü açısından Renzo Restaked ETH, son 24 saatteki alım-satım aktivitesini yansıtan 726,44B₺ tutarında 24 saatlik işlem hacmine ve 5,73Mr₺ toplam piyasa değerine sahiptir. Mevcut dolaşımdaki arzı 41,22 B olup maksimum arz sınırı ise ∞ olarak belirlenmiştir.

Renzo Restaked ETH (EZETH) fiyatı neden dalgalanır ve bu oynaklığın nedenleri nelerdir?

Renzo Restaked ETH (EZETH) fiyatındaki dalgalanmalar temel olarak piyasadaki arz ve talep dengesine dayanır. Fiyat hareketlerini tetikleyen başlıca faktörler şunlardır: 1) Fed faiz kararları gibi küresel makroekonomik koşullar ve piyasa duyarlılığı; 2) Dolaşımdaki arzın (41,22 B) maksimum arza (∞) oranı, kilit açılışları ve yakım (burn) mekanizmalarını içeren token ekonomisi; 3) Ekosistem büyümesi, zincir üstü (on-chain) hareketlilik ve protokol güncellemeleri gibi temel gelişmeler; 4) Sürekli vadeli işlem piyasalarındaki kaldıraçlı pozisyonlar ve likidasyon dalgalanmaları.

Renzo Restaked ETH (EZETH) için tüm zamanların en yüksek (ATH) ve en düşük (ATL) fiyatları nedir?

Tarihsel fiyat performansına bakıldığında Renzo Restaked ETH (EZETH), piyasa coşkusunun zirve yaptığı 2025-08-24 19:25 tarihinde ₺254.019,57 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmıştır. Tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 2025-04-09 01:40 tarihinde ₺71.817,29 olarak kayıtlara geçmiştir. Geçmiş dönemdeki en yüksek ve en düşük fiyatların gelecekteki fiyat hareketleri için bir garanti oluşturmadığı unutulmamalı; yatırım kararları her zaman canlı piyasa koşulları ve kişisel risk toleransı çerçevesinde alınmalıdır.

Vadeli işlemlerde Renzo Restaked ETH (EZETH) K-çizgisi (mum) grafiği nasıl okunur?

BTCC platformunda EZETH vadeli işlemleri yaparken teknik grafik analizi, günlük (1D) ve 4 saatlik (4H) grafiklerde geçmiş dip ve tepe noktaları kullanılarak kritik destek ve direnç seviyelerinin belirlenmesiyle başlar. Ardından trend yönünü belirlemek için MA/EMA hareketli ortalamalarından ve aşırı alım (70 üzeri) ile aşırı satım (30 altı) bölgelerini görmek için RSI göstergesinden yararlanılır. Kırılım sinyallerini mutlaka 24 saatlik işlem hacmi (726,44B₺) ile doğrulamanız gerekir; yüksek hacimle gerçekleşen direnç kırılımları çok daha güvenilir işlem sinyalleri sunar.

Renzo Restaked ETH (EZETH) fiyatı düşerken nasıl kazanç sağlanır? (Short İşlem Rehberi)

Sadece fiyat yükselişlerinden kazanç sağlanan spot işlemlerin aksine, BTCC'nin sunduğu EZETHUSDT sürekli vadeli işlemleri çift yönlü ticareti destekler. Renzo Restaked ETH fiyatının düşeceğini öngörüyorsanız, USDT teminatınızın bulunduğu BTCC hesabınıza giriş yapıp EZETHUSDT işlem çiftini seçebilir, kaldıraç oranınız ile Kar Al (TP) / Zarar Durdur (SL) seviyelerinizi belirledikten sonra "Sat / Short" butonuna tıklayarak pozisyon açabilirsiniz. Fiyat hedeflenen seviyeye düştüğünde pozisyonu kapatıp alım-satım arasındaki fiyat farkından kâr elde edebilirsiniz.

BTCC üzerinde yüksek kaldıraçla Renzo Restaked ETH (EZETH) sürekli vadeli işlemleri yapılabilir mi?

Evet.BTCC, EZETHUSDT sürekli vadeli işlemleri için esnek ve yüksek standartlarda kaldıraç seçenekleri sunmakta olup 500x katına kadar kaldıraç desteği sağlar (maksimum kaldıraç oranı ilgili tokenın likiditesine göre değişiklik gösterebilir).Kaldıraç, daha düşük teminatla daha büyük pozisyonlar yönetmenizi sağlayarak sermaye verimliliğini artırır; ancak likidasyon riskini de aynı oranda büyütür. BTCC, yüksek kaldıraçlı işlemlerde riski sıkı bir şekilde yönetmek adına mutlaka Zarar Durdur (Stop-Loss) emri kullanılmasını tavsiye eder.

Ücretsiz demo hesabı ile Renzo Restaked ETH (EZETH) vadeli işlemleri nasıl deneyimlenir?

Yeni başlayanlar veya stratejilerini test etmek isteyen yatırımcılar, BTCC Uygulaması veya Web arayüzü üzerinden tek tıkla "Demo Ticaret" moduna geçiş yapabilirler. Demo hesabına ücretsiz ve risksiz sanal deneyim bakiyesi (örneğin 100.000 USDT) tanımlanır. Gerçek canlı piyasa fiyatları (mevcut fiyat: ₺136.112,86) üzerinden hiçbir maddi risk almadan EZETHUSDT pozisyonu açma, kapatma, kaldıraç ayarlama ve TP/SL belirleme alıştırmaları yaparak grafik okuma ve risk yönetimi becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Adım adım rehber: BTCC üzerinde Renzo Restaked ETH (EZETH) nasıl satın alınır ve işlem yapılır?

BTCC'de Renzo Restaked ETH (EZETH) işlemi yapmak 4 basit adımdan oluşur: 1) Bir BTCC hesabı oluşturun ve temel Kimlik Doğrulama (KYC) sürecini tamamlayın; 2) Kredi kartı/hızlı ödeme yöntemleriyle itibari para karşılığında USDT satın alın veya harici bir cüzdandan doğrudan USDT/BTC yatırın; 3) Vadeli İşlemler bölümüne geçip EZETHUSDT işlem çiftini aratın ve canlı fiyatı (₺136.112,86) inceleyin; 4) Teminat modunu ve kaldıraç oranını seçip piyasa beklentinize göre "Al / Long" veya "Sat / Short" yönlü pozisyonunuzu belirleyin, TP/SL emirlerini girerek işleminizi onaylayın.

Kripto para fiyatları yüksek piyasa riski ve fiyat oynaklığına tabidir. Yalnızca aşina olduğunuz ve ilgili riskleri anladığınız ürünlere yatırım yapmalısınız. Bu sayfada yer alan içerikler, BTCC tarafından bu içeriğin güvenilirliği veya doğruluğu konusunda bir onay veya garanti olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım yapmadan önce yatırım deneyiminizi, mali durumunuzu, yatırım hedeflerinizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirin ve bağımsız bir finansal danışmana danışın. Bu materyal mali tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Yatırımınızın değeri hem yükselebilir hem de düşebilir ve yatırdığınız miktarı geri alamayabilirsiniz. Yatırım kararlarınızdan yalnızca siz sorumlusunuz. BTCC, uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıptan sorumlu değildir. Daha fazla bilgi için Kullanım Koşulları ve Risk Uyarımıza bakın. Ayrıca, bu sayfada sunulan kripto para verilerinin (örneğin anlık fiyatı gibi) üçüncü taraf kaynaklara dayandığını ve yalnızca bilgilendirme amacıyla “olduğu gibi” sunulduğunu lütfen unutmayın. BTCC, bu tür üçüncü taraf sitelerin veya içeriklerinin güvenilirliği ve doğruluğundan sorumlu değildir.